کشتی آزاد جوانان جهان| ایران بر سکوی سوم ایستاد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۱ تا ۲۳ مردادماه درون شهر تالین استونی برگزار شد و درون آخر تیم ایران با ۲ مدال طلای امیرحسین مقصودی درون وزن ۶۵ کیلوگرم و عباس فروتن درون وزن ۹۷ کیلوگرم، یک مدال نقره امیرحسین زارع درون وزن ۱۲۵ کیلوگرم، یک مدال برنز محمدصادق فیروزپور درون وزن ۷۰ کیلوگرم و کسب ۱۱۹ امتیاز بعنوان سوم رسید. تیم روسیه با ۱۶۱ امتیاز قهرمان این مسابقات شد و آمریکا با ۱۲۰ امتیاز درون جایگاه دوم قرار گرفت.

نتایج کشتی گیران کشورمان درون این رقابت ها به شرح زیر هست:

درون وزن ۵۷ کیلوگرم امیر پرسته درون دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر برایدن تود از کانادا را مغلوب کرد. وی درون دور پس با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر درون دور پس، پرسته از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

درون وزن ۶۱ کیلوگرم مهدی شیرازی درون دور نخست مقابل موحامد کلیش از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی درون دور پس با نتیجه ۷ بر ۲ دولت تاژی بایف از  قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی درون این مرحله مقابل جبرئیل تاگ از آمریکا با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر درون مرحله نیمه نهایی، شیرازی، از دور رقابت ها کنار رفت و هشتم شد.

درون وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین مقصودی درون دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر استفان کومان از رومانی را مغلوب کرد وی درون دور پس مقابل کانتا توکوریکی از ژاپن با نتیجه ۱۴ بر ۴ به پیروزی رسید. وی درون مرحله یک چهارم نهایی درون یک کشتی نزدیک با نتیجه ۷ بر ۷ از سد توران بایراموف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی درون این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر احمت سلیم ایگیت از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. مقصودی درون ملاقات مقابل کوربان شیرایف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

درون وزن ۷۰ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور درون دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر سیمون ووتکوفسکی از لهستان را از پیش رو برداشت. وی درون دور دوم مقابل سنجر دوسجانوف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر یک پیروز شد. فیروز پور درون دور پس و درون مرحله یک چهارم نهایی آرمان آندراسیان از ارمنستان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد و به مرحله نیمه نهایی مسیر یافت. وی درون این مرحله مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی درون یک کشتی نزدیک با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب شد و به ملاقات رده بندی رفت. فیروزپور درون ملاقات رده بندی اشرف آشیروف از آذربایجان را با نتیجه ۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

درون وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت درون دور نخست، درون دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد داوود علیزالاف از بلاروس گذشت وی درون دور  سوم و درون مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴ بر ۷ مغلوب داوید کار از کشور آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر درون ملاقات فینال، نخودی به گروه بازنده ها رفت. وی درون این گروه مقابل دیوید بیتانوف از روسیه با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

درون وزن ۷۹ کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی پس از استراحت درون دور اول درون دور دوم با نتیجه ۹ بر ۵ مغلوب فاتح بنفردجلاه از الجزایر شد و با توجه به شکست این کشتی گیر درون دور پس، شیخ اعظمی از دور مسابقات کنار رفت و پانزدهم شد.

درون وزن ۸۶ کیلوگرم سجاد حبیبی درون دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ماگومد آسیاتیلوف از آذربایجان گذشت. وی درون دور دوم مقابل شوتارو یامادا از ژاپن با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی درون این مرحله با نتیجه ۶ بر یک مغلوب ترنت هیدالی از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر درون مرحله نیمه نهایی، حبیبی از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

درون وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبداللهی درون دور نخست با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب آلان باگایف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش درون ملاقات فینال، به گروه بازنده ها مسیر یافت. وی ابتدا درون این گروه با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ پولات پولاتچی از ترکیه را شکست داد و درون دور پس نیز با نتیجه ۴ بر صفر از سد آسخاب حمزاتوف از آذربایجان گذشت و راهی ملاقات رده بندی شد. عبدالهی درون این ملاقات مقابل ارطغرل آگجا از آلمان با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و پنجم شد.

درون وزن ۹۷ کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت درون دور نخست درون دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر رحمان روسیدانمو از چین را مغلوب کرد. وی درون دور سوم و درون مرحله یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو اسلاویکوسکی از بلاروس با نتیجه ۱۳ بر ۲ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی مسیر یافت. فروتن درون این مرحله با نتیجه ۴ بر ۲ از سد فیض اله آکتورک از ترکیه گذشت و به ملاقات فینال مسیر یافت. وی درون این ملاقات یونگر باستیدا پومارس از کوبا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

درون وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت درون دور اول درون دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هوانس ماقاکیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی درون دور سوم و درون مرحله یک چهارم نهایی مقابل احمد محمد خلیل از مصر با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع درون این مرحله با نتیجه ۱۱ بر یک از سد آلن خوبولوف از روسیه گذشت و به ملاقات فینال مسیر یافت. وی درون این ملاقات مقابل ماسون پاریس از آمریکا با نتیجه ۳ بر یک و ضربه فنی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

رده بندی انفرادی:
۵۷ کیلوگرم: ۱- توشیا آبه (ژاپن) ۲- ویتالی آروجاو (آمریکا) ۳- احمد ادریس اف (روسیه) و ادلان عسکراف (قزاقستان) … ۱۰- امیر پرسته (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- کایکی یاماگوچی (ژاپن) ۲- آندری ژلپ (اوکراین) آلیک خادارتسف (روسیه) گابریل تاگ (آمریکا) … ۸- مهدی شیرازی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین مقصودی (ایران) ۲- کوربان شیرایف (روسیه) ۳- توران بایراموف (آذربایجان) و سیرباز تالگات (قزاقستان)
۷۰ کیلوگرم: ۱- اریک آروشانیان (اوکراین) ۲- واسیلی دیاکون (مولداوی) ۳- محمدصادق فیروزپور (ایران) و آلان کودزویف (روسیه)
۷۴ کیلوگرم: ۱- دیوید کار (آمریکا) ۲- جینتارو موتویاما (ژاپن) ۳- خادجی مراد گادجیف (آذربایجان) و عبدالواشی بالتا (ترکیه) … ۷- محمد نخودی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- احمد تاشوخادجیف (روسیه) ۲- باگراتی گاگنیدزه (گرجستان)  ۳- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) و میلان مستر (مجارستان) … ۱۵- عبداله شیخ اعظمی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- دیپاک پونیا (هند) ۲- آلیک شبزوخوف (روسیه) ۳- ترنت هیدالی (آمریکا) و هانتر جفری (کانادا) … ۷- سجاد حبیبی (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- آلان باگایف (روسیه) ۲- لوکاس داویسون (آمریکا) ۳- ارطغرل آگجا (ترکیه) و ویکی (هند) ۵- علیرضا عبدالهی (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- عباس فروتن (ایران) ۲- یونگر باستیدا پومارس (کوبا) ۳- مخسود ویسالوف (ازبکستان) و فیض اله آکتورک (ترکیه)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- ماسون پاریس (آمریکا) ۲- امیرحسین زارع (ایرن) ۳- آلن خوبولوف (روسیه) و پاشا کارابولوت (ترکیه)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۶۸ امتیاز ۲- آمریکا ۱۲۰ امیتاز ۳- ایران ۱۱۹ امتیاز ۴- ژاپن ۸۴ امتیاز ۵- هند ۸۰ امتیاز ۶- ترکیه ۷۷ امتیاز ۷- آذربایجان ۷۵ امتیاز ۸- اوکراین ۵۳ امتیاز ۹- گرجستان ۵۰ امتیاز ۱۰- ارمنستان ۴۸ امتیاز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *