کاراته وان ترکیه| آتش گیم کاراته ایران درون ترکیه/ قراری‌زاده، عسگری، اباذری و کاتای تیمی بانوان طلایی شدند- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار خبرگزاری تسنیم، روز پایانی دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان(سری آ) درون سال ۲۰۱۹در شهر استانبول ترکیه پیگیری شدند و نمایندگان کاراته ایران به ۶ مدال طلا و ۳ مدال برنز دست یافتند تا مانند مرحله نخست این مسابقات درون اتریش مجددا به مقام قهرمانی دست پیدا کنند.

درون وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری درون ملاقات نهایی مجددا مانند فینال رقابت‌های قهرمانی جهان درون سال ۲۰۱۸ به مصاف لوئیجی بوسا از ایتالیا رفت و دفعه دیگر مقابل این کاراته‌کا باتجربه به برتری دست یافت. عسگری این دفعه با نتیجه ۶ بر یک از سد بوسا گذاشت تا یک مدال طلای دیگر به کارنامه افتخارات خود اضافه کند.

عسگری درون مسیر کسب مدال طلا ابتدا زبیر محمد انصاری نماینده هند را ۸ بر صفر از پیشِ‌رو بردارد، درون مبارزه دوم احمد شدید اردنی را ۵ بر صفر برد، سپس درون مقابل تیموفی لئونتف روسیه‌ای یک بر صفر به برتری رسید.

عسگری درون چهارمین مسابقه جرمن چارپنتیر از شیلی را ۶ بر ۲ شکست داد، درون ادامه ۵ بر صفر از سد هنری ویکوآی گرجستانی گذشت و به نیمه‌نهایی رسید. وی درون نیمه‌نهایی عبدالعزیز عبدالمحمود مصری را ۲ بر یک برد و فینالیست شد.

ولی درون فینال وزن ۸۴+ کیلوگرم صالح اباذری پس از تساوی ۲-۲ مقابل گوگیتا آرکانیا با قانون سنشو(کسب امتیاز اول) به برتری دست یافت تا به مدال طلا دست پیدا کند.

اباذری پیش از حضور درون ملاقات نهایی ابتدا درون نخستین ملاقات خود ۲ بر صفر آنجلا وسیچ از کرواسی را شکست داد. درون گیم دوم ۳ بر صفر بوگدان تریکوز از صربستان را برد. سپس یک بر صفر از سد سیمونه مارینو از ایتالیا گذشت.

درون ادامه صالح اباذری ۳ بر صفرصادق سنچولی از ایران را مغلوب کرد. درون پنجمین مبارزه ۳ بر صفر الکساندر کولوکوف از روسیه را شکست داد و درون نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر صفر بر ایمان سنچولی از ایرلند شمالی غلبه کرد و به ملاقات فینال مسیر یافت.

مهدی قراری‌زاده نیز درون وزن ۸۴- کیلوگرم درون ملاقات نهایی با نتیجه یک بر صفر مقابل اوگار آکتاش قهرمان اروپا و دارنده یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز لیگ‌های جهانی درون سال ۲۰۱۹ به برتری دست یافت تا کاراته ایران را صاحب مدال طلایی دیگر کند.

نماینده کشورمان تا پیش از حضور درون ملاقات نهایی درون دور نخست ۴ بر ۳ میشل دورهام از استرالیا را مغلوب کرد. درون ادامه یک بر صفر بر دانیل دیانتته از بلژیک غلبه کرد. درون گیم سوم ۲ بر صفر مارسل بائن از آلمان را شکست داد.

وی درون گیم چهارم ۲ بر یک از سد صمد گوک از ترکیه گذشت. سپس ۵ بر صفر ایوان وسیچ از کرواسی را برد و سپس ۳ بر۲ آلوین کارال از کوزوو را شکست داد.
قراری‌زاده درون نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر مقابل آنتون ایساکائو از بلاروس درون هانتی برنده میدان شد و به فینال مسیر یافت.

درون کاتای تیمی بانوان نیز تیم کشورمان با ترکیب پریسا رحمانی، مهری یزدانی و مائده نصیری‌پی با نتیجه ۲۵…۴۶ به ۲۵…۲ از سد تیم استرالیا گذشت تا به مدال طلا دست پیدا کند.

بانوان کاتاروی کشورمان ازبرای حضور درون ملاقات پایانی با کسب امتیازات ۲۳…۲۸ درون دور نخست و ۲۴…۶۰ امتیاز درون دور دوم به ملاقات نهایی صعود مسیر یافته بودند. 

همچنین پیش از این نیز طراوت خاکسار درون وزن ۵۵- کیلوگرم و حمیده عباسعلی درون وزن ۶۸+ کیلوگرم با برتری درون دیدارهای پایانی دو مدال طلای دیگر ازبرای کاراته ایران کسب کرده بودند.

مهدی خدابخشی نیز درون وزن ۸۴- کیلوگرم، علی مسکینی درون وزن ۶۰ــ کیلوگرم و کاتای تیمی مردان به سه مدال برنز رسیده بودند.

رقابت‌های دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان(سری آ) درون سال ۲۰۱۹ از روز جمعه ۲۷ اردیبهشت با حضور ۱۸۱۳ کاراته‌کا از ۱۰۳ کشور به مدت وقت سه روز درون شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *