ژاوی: باید اول مسیر رفتن را یاد بگیرم تا بتوانم بدوم- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، ژاوی که درون ملاقات السد برابر پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کرد، گفت:  پیش از بازگشت به اروپا و بارسلونا درون قطر دوران مربیگری را شروع می‌کنم. اینجا می‌توانم به دور از فشار خود را درون این حرفه آزمایش کنم و تجارب ارزشمندی به دست بیاورم. اینجا آرام آرام کارم را شروع می‌کنم  و مشخصا اکنون آماده مربیگری درون باشگاه‌های سطح اول فوتبال اروپا نیستم.

وی ادامه داد: باید ابتدا مسیر رفتن را یاد بگیرم تا بتوانم دویدن را شروع کنم. هدف نهایی من، سرمربیگری درون بارسلوناست  ولی قبل از آن باید چیزهای زیادی یاد بگیرم و تجربه به دست بیاورم تا بتوانم به این موضوع فکر کنم. ایده‌های زیادی دارم که می‌خواهم به بازیکنان آینده خود منتقل کنم. گیم فوتبال را می‌توان  به شیوه‌های متفاوتی انجام داد ولی همیشه طرفدار سبک و رویکرد بارسلونا بوده‌ام. شیوه‌ای که درون آن گیم را کنترل می‌کنید و مالکیت توپ را به دست می‌آورید؛  زمانی مربی شوم به همین سبک کار خواهم کرد.

ژاوی عنوان کرد: درون دوران کودکی زمانی تازه درون شروع مسیر بودم، فکر نمی‌کردم که چنین دوران حرفه‌ای موفقیت آمیزی درون بارسلونا و تیم ملی اسپانیا درون انتظارم باشد. درون بهترین وقت ممکن پس از قهرمانی درون جام حذفی اسپانیا، لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا را ترک کردم. الان وقت آن رسیده که کفش‌هایم را بیاویزم. دوران حرفه‌ای طولانی داشتم و الان به فکر آینده هستم. خوش شانس بودم که درون دوران گیم با مربیان بزرگی مانند آراگونس، گواردیولا، انریکه و فن خال کار کردم. گواردیولا و آراگونس بیش از بقیه روی فوتبال من تاثیرگذار بودند. به نظرم گواردیولا بهترین مربی جهان هست.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *