پورشیب: شک نکنید امسال بهتر از گذشته خواهم بود/ جردن از تعدد قهرمانان ایرانی درون تمرین تعجب کرد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

ذبیح‌الله پورشیب درون گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درون خصوص شرایط تیم ملی کاراته درون آستانه مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش اظهار داشت: نخستین مرحله اردوهای تیم ملی کاراته درون سال تازه پس از تعطیلات نوروز شروع شد و خدا را شکر درون حال حاضر نیز از لحاظ بدنی و روحی و روانی شرایط خوبی داریم. امیدوارم قدم اول را درون سال تازه درون مسابقات مراکش محکم برداریم.

وی تصریح کرد: امتیازات مسابقات لیگ برتر کاراته وان مراکش ازبرای ما خیلی با اهمیت هست. رقبای اروپایی ما درون مسابقات قاره‌ای خود شرکت کردند و نسبت به تیم ایران امتیازات بیشتری کسب و یکی، دو قدم جلو افتادند، ولی فاصله امتیازات ما با آنها زیاد نیست. درصورتیکه بتوانیم درون مسابقات مراکش از فرصت استفاده کردن کنیم، از خیلی از رقبا جلو می‌زنیم و شرایط‌مان را درون رنکینگ بهبود می‌بخشیم. البته به نظر من یک تورنمنت نمی‌تواند زیاد فاصله ایجاد کند و پروسه کسب سهمیه المپیک درون یک سال آینده با اهمیت هست و باید درون این یک سال درون  اوج ماند و درون همه مسابقات نتیجه مطلوب کسب کرد. امیدوارم درون ماراتن کسب سهمیه المپیک نتایج لازم را به دست بیاوریم.

کاپیتان تیم ملی کاراته درون خصوص اهداف خود درون سال تازه گفت: مانند سالیان گذشته درون حال تمرین و تلاش هستم و شک نکنید امسال عملکردم بهتر از سالیان گذشته خواهد بود و انگیزه‌ام نیز ازبرای این با اهمیت بیشتر هست.  قطعا ازبرای این با اهمیت باید درون سال منتهی به المپیک آمادگی جسمی، روحی و روانی بالاتری از سالیان گذشته داشته باشم. به شخصه همیشه ازبرای بهترین نتیجه و مدال تلاش کردم و البته زمانی رنگ مدال‌ها تغییر کرده هست و بعضی اوقات نیز مدال نگرفتم، ولی خدا را شکر سال گذشته نتایجم تقریبا خوب بود.

پورشیب تاکید کرد: نتایج گذشته ازبرای من تمام شده هست و تنها تجربیات آن  باقی مانده هست و درون حال حاضر آینده و همه تورنمنت‌ها ازبرای من خیلی با اهمیت هست. هر ورزشکاری دوست دارد سهمیه المپیک را کسب کند و درون این رویداد حضور داشته باشد. من نیز به عنوان یک ورزشکار آرزوی حضور درون المپیک را دارم و تمام تلاشم را انجام خواهم داد به این با اهمیت دست پیدا کنم.

وی درون خصوص برطرف شدن دغدغه ملی‌پوشان و احتیاج به حمایت از آنها عنوان کرد: مسلما همه ورزشکاران همیشه ازبرای اهتزاز پرچم کشورمان می‌جنگند و درون هر شرایطی درون پی کسب افتخار ازبرای ایران هستند. از طرفی  پوشیدن با پیراهن تیم ملی احساس غرور می‌کنیم، ولی درون این مسیر ازبرای کسب نتایج خوب و رسیدن به اهداف‌مان خواهان حمایت هستیم. قطعا مسئولان کاراته نیز اهدافی دارند و مسئولان ورزش کشور نیز از این رشته توقعاتی دارند. اولویت ما نیز درون حال حاضر کسب سهمیه و درون ادامه مدال درون المپیک هست.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی اسپانیا ادامه داد: مطمئنا وزارت ورزش و کمیته المپیک می‌توانند به ما کمک‌های زیادی  کنند و  درصورتیکه این حمایت‌ها درون سال المپیک خوب باشد ما نیز سربلند بیرون خواهیم آمد. البته مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک به کاراته علاقمند هستند و امیدوارم مانند همیشه که حمایت‌ها از این رشته خوب بوده هست، امسال نیز این مسیر ادامه داشته باشد. مدال کاراته درون المپیک ۲۰۲۰ درون رنکینگ محاسبه می شود و کاراته پتانسیل کسب مدال طلا درون المپیک را دارد.

پورشیب درون خصوص حضور توماس جردن، قهرمان انگلیسی درون تهران و تمرین با ملی‌پوشان ایرانی تصریح کرد: تیم ایران درون حال حاضر جایگاهی خوبی درون دنیا دارد و درون همه اوزان قهرمانانی دارد که درون کل دنیا شناخته شده و قابل احترام هستند. توماس جردن نیز کاراته‌کا بزرگی هست، ولی تیم تک چهره نیست و درون همه اوزان قهرمانان بزرگی دارد. وی روز اول که وارد سالن تمرین تیم ملی شد از تعدد قهرمانان جهان ایران تعجب کرده بود و با هر کسی که تمرین می‌کرد مدال‌آور مسابقات جهانی و آسیایی بود.

وی درون خصوص علاقه جردن به سبک مبارزاتی وی گفت: وی  لطف دارد و درون این چند روز نیز عنوان کرد که نحوه تمرینات، مبارزات و بعضی تکنیک‌های من را دوست دارد. به شخصه همیشه جوری کار می‌کنم که هم امتیازات لازم را کسب کنم و همه کسانی که از بیرون شاهد مبارزه هستند از دیدن تکنیک‌ها لذت ببرند. قطعا هر ورزشکار درون سطح حرفه‌ای دوست دارد طرفدارانی داشته باشد و دوست دارد به شکل‌ای کار کند که خیلی‌ها کار وی را بپسندند. به خصوص درون ورزش‌های رزمی نحوه مبارزه رزمی‌کاران خیلی با اهمیت هست. خوشحالم که یکی از قهرمانان جهان نحوه مبارزات من را دوست دارد و نظرات وی به عنوان یکی از قهرمانان جهان برایم خوشحال کننده هست.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *