فوتبال جهان| آرژانتینی‌ها درون پی لغو مجازات لیونل مسی- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری ESPN، اتحادیه فوتبال آرژانتین درون تلاش هست کارت قرمزی که لیونل مسی درون آخرین گیم‌اش ازبرای آلبی‌سلسته گرفت را از کارنامه انضباطی وی پاک کند.

طبق گفته نشریه ناسیون آرژانتین، اتحادیه فوتبال این کشور با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کُنمبل) تصمیم داور ازبرای اخراج لیونل مسی – درون صحنه‌ای که گری مدل، هافبک تیم ملی شیلی درون گیم رده‌بندی کوپا آمه‌ریکا با وی درگیری فیزیکی پیدا کرد – را ناعادلانه خوانده و خواهان لغو محرومیت وی شده هست.

درون آن گیم که آرژانتین برد و به مقام سوم رسید، مسی از ماریو دیاس دویوار کارت قرمز مستقیم گرفت که آن نخستین کارت قرمز کاپیتان آلبی‌سلسته درون تمام گیم‌های ملی و باشگاهی‌اش از سال ۲۰۰۵ بود.

طبق عنوان ناسیون، درون نامه‌ای که ازبرای کنمبل ارسال شده و به امضای خود مسی هم رسیده هست، اتحادیه فوتبال آرژانتین مدعی شده که ستاره بارسلونا شایسته اخراج نبوده و شاید یک کارت زرد هم ازبرای مجازات وی کافی بود. مسی درون صحنه‌ای که منجر به اخراجش شد، مدل را نزدیک به خط عرضی کنار دروازه شیلیایی‌ها هل داد و حرکت وی با چند تنه خشن و محکم مدافع تیم ملی شیلی جواب داده شد. مسی با اینکه دستان خود را بالا گرفت تا داور را متوجه کند که وارد درگیری نشده، همچون هافبک بشیکتاش کارت قرمز گرفت. وی درون اعتراض به این تصمیم داور، مراسم اهدای مدال پس از گیم رده‌بندی را تحریم کرد و حاضر به دریافت مدالش نشد.

ظاهراً اتحادیه فوتبال آرژانتین از کنمبل خواسته که درصورتیکه قرار هست مسی محروم شود، باید حداقل محرومیت که همان یک جلسه ناشی از دریافت کارت قرمز هست ازبرای وی لحاظ شود و به این ترتیب تنها از گیم دوستانه آلبی‌سلسته مقابل شیلی درون روز پنجم ماه سپتامبر درون لس‌آ‌نجلس محروم خواهد بود. آرژانتینی‌ها نگران آن هستند که مسی به خاطر اظهاراتش درون آخر گیم – زمانی که برگزار کنندگان کوپا آمه‌ریکا و داوران آن را به فساد و تبانی ازبرای قهرمان کردن برزیل میزبان متهم کرد – بیش از یک جلسه محروم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *