درخشان: پرسپولیس بدشانس بود که درون آسیا صعود نکرد- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

حمید درخشان درون گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درون مورد پیروزی ۲ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل السد قطر درون هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پرسپولیس استحقاق این را داشت که درون جام باقی بماند ولی بعضی وقت‌ها اتفاقاتی رخ می‌دهد که قابل پیش‌بینی نیست. پرسپولیس زمانی به لیگ قهرمانان آسیا ورود پیدا کرد که دچار خستگی شده بود و به همین دلیل نتوانست شروع خوبی درون این مسابقات داشته باشد. بدشانسی نیز درون این مسابقات گریبان پرسپولیس را گرفت.

وی ادامه داد: درون گیم رفت پرسپولیس مقابل السد تیم یک گل آفساید دریافت کرد، درون گیم با پاختاکور هم گل رقیب آفساید بود. درصورتیکه درون این دوبازی امتیازات از دست نمی‌رفت پرسپولیس الان ۴ امتیاز بیشتر داشت و از گروهش صعود می‌کرد. این اتفاقات ممکن هست درون مسابقات پیش بیاید ولی این دفعه با بدشانسی پرسپولیس همراه بود تا این تیم از دور مسابقات خارج شود. همانصورت که گفتم پرسپولیس این شایستگی را داشت که درون دور پس حضور داشته باشد ولی بدشانسی آنها این اجازه را نداد. با این وجود پرسپولیس با پیروزی خوب ۲ بر صفر مقابل السد با شایستگی از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه آیا پرسپولیس به این سطح از حرفه‌ای‌گری رسیده که السد را با این همه ستاره با قاطعیت شکست دهد، گفت: باید یاد بگیریم که حرفه‌ای شویم، حرفه‌ای زندگی کنیم و حرفه‌ای گیم کنیم، نه اینکه تنها حرفه‌ای قرارداد امضا کنیم. حرفه‌ای بودن شامل فاکتورهای زیادی هست که باید لحاظ شود، تا بتوانیم درون سطح آسیا عرض اندام کنیم و شخصیت بگیریم. درون این صورت می‌توانید درون سطح آسیا حرفی ازبرای گرفتن داشته باشید که این باید پله پله رقم بخورد تا درون آسیا روی شما حساب باز کنند.

درخشان افزود: پرسپولیس یکبار به فینال لیگ قهرمانان مسیر پیدا کرد و درصورتیکه بتواند چند دفعه دیگر به این سطح برسد و حتی یک دفعه قهرمان شود می‌توانیم بگوییم که پرسپولیس درون آسیا شخصیت گرفته و تیم بزرگی می‌شود تا روی آن حساب باز کنند. وقت می‌برد تا پرسپولیس قهرمانی آسیا را کسب کند و افتخاراتش کامل شود. رسیدن به این با اهمیت باید پله‌پله انجام شود تا به قله رفیع آسیا برسیم. حتی درصورتیکه تیم ملی کشورمان هم بخواهد درون آسیا عرض اندام کند باید قهرمان این قاره شود.

وی با اشاره به خداحافظی ژاوی هرناندز از دنیای فوتبال پس از آخر این گیم، تصریح کرد: ژاوی بازیکن بزرگی بود که حرف زدن درمورد‌اش بیهوده هست، وی یکی از کامل‌ترین بازیکنان فوتبال جهان بود که درون بالاترین سطح فوتبال قهرمانی درون اروپا و درون جام جهانی را تجربه کرده و درون سال‌های آخر فوتبالش به قطر آمد و به فوتبال این کشور کمک بسیار زیای کرد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درمورد احتمال ادامه فعالیت ژاوی به عنوان سرمربی السد عنوان کرد: زمانی که یک بازیکن به روی نیمکت مربیگری می‌نشیند دیگر پروسه جداگانه‌ای را طی می‌کند. یک فوتبالیست ممکن هست درون دنیای بازیگری‌اش خیلی خوب باشد ولی درون عرصه مربیگری ممکن هست نتواند افتخارات سابقش را تکرار کند. از این دست اتفاقات بارها ازبرای بازیکنان بزرگ فوتبال درون دنیا رخ داده هست. باید وقت بگذرد تا معلوم شود عملکرد ژاوی درون حوزه فنی به چه شکل خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *