خبرگزاری ایلنا: وکیل بقایی جزئیاتی از اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر موکل خود را تشریح کرد.

عبدالله‌پور در جمع خبرنگاران گفت: جلسه خوبی بود و آقای بقایی که از انسان‌های شریف و پاکدستی هستند، دفاعیات بسیار خوبی عنوان داشتند و به نظرم دادگاه در مورد یکی از اتهامات مطرح شده نسبت به موکلم متقاعد شد

بعد از آن هم، دولت بهار با انتشار چند فیلم و عکس، از ابراز محبت پیک موتوری‌های خیابان خیام و یک جگرفروش در خیابان بهشت به حمید بقایی خبر داد و این‌گونه نوشت: «حمید بقایی در حال عبور از خیابان بهشت بود که صاحب جگرکی ضمن ابراز محبت، او را به صرف چند سیخ جیگر دعوت کرد. «آقا دمت گرم!»، «حمید بقایی و‌ تجربه جیگر نطلبیده بعد از دادگاه!».

وی در مورد روند جلسه نیز گفت: قضات شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر افرادی عادل و عالم و مسلط به پرونده بودند وامیدوارم آنچه به عدالت است را در رای خود صادر کنند . هرچند که بسیار ایراد داریم اما راضی بودیم. خدا را شکر که اجازه دفاع را به ما می‌دهند. جلسه نسبت به دادگاه بدوی قانونمندتر رسیدگی شد.

عبدالله‌پور در جمع خبرنگاران گفت: جلسه خوبی بود و آقای بقایی که از انسان‌های شریف و پاکدستی هستند، دفاعیات بسیار خوبی عنوان داشتند و به نظرم دادگاه در مورد یکی از اتهامات مطرح شده نسبت به موکلم متقاعد شد.

خبرگزاری ایلنا: وکیل بقایی جزئیاتی از اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر موکل خود را تشریح کرد.
وکیل بقایی در تشریح موضوعات بررسی شده در جلسه اظهار کرد: در مورد یکی از موضوعات اتهامی دفاعیاتی داشتیم. موضوع اتهامی که بررسی شد، اختلاس ارزهای منتسب به یکی از نهادهای انقلابی است که مدعی هستند این وجوه برای انجام کاری به آقای بقایی داده شده است. این ادعا واهی بوده و هیچ سند و مدرکی وجود ندارد و صرفا با شکایت شاکی صورت گرفته و بر همین اساس  موکلم به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. تصورم این است که دفاعیات ما بسیار منطقی بوده و پذیرفته می‌شود.

جگرخوری در بهشت

داستان دادگاه تجدیدنظر پرونده بقایی به اینجا ختم نشد؛ بعد از این جلسه، کانال دولت بهار مدعی شد دو نفر از علاقه‌مندان به شرکت در جلسه دادگاه بازداشت شده‌‌اند و حمید بقایی و علی‌اکبر جوانفکر اعلام کرده‌اند تا زمان آزادی این دو شهروند محل دادگاه تجدیدنظر را ترک نمی‌کنند. ساعتی بعد، این کانال، با انتشار فیلمی، این‌چنین نوشت: «هر دو شهروند خانمی که برای حضور در دادگاه حمید بقایی به دادگاه تجدیدنظر رفتند و بازداشت شدند، با ایستادگی حمید بقایی و علی‌اکبر‌ جوانفکر آزاد شدند».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *