خبرگزاری ایسنا: تازه ترین نظرسنجی ایسپا درباره نحوه تردد شهروندان تهرانی نشان می‌دهد تهران شهر خودرو محور است
خبرگزاری ایسنا: تازه ترین نظرسنجی ایسپا درباره نحوه تردد شهروندان تهرانی نشان می‌دهد تهران شهر خودرو محور است.
در دی ماه سال جاری ۳۵ درصد از ترددها به خودرو شخصی اختصاص دارد که این آمار نسبت به آذر ماه سال ۹۴ افزایش ۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 طبق آخرین نظر سنجی مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) درباره نحوه تردد شهروندان تهرانی، سال ۹۶ استفاده از مترو بیشتر شده اما در عین حال استفاده از اتوبوس ها کم و استفاده از خودرو شخصی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

ضمن آن که در دی ماه امسال ۱۱ درصد از ترددها به تاکسی و آژانس اختصاص دارد که کاهش ۵ درصدی استفاده از تاکسی و آژانس را نسبت به آذر ماه سال ۹۴ نشان می‌دهد.

تهران، شهری خودرو محور است 

هم چنین، در دی ماه سال جاری ۳۲ درصد از ترددها با مترو انجام شده که این امر نشان می‌دهد استفاده از مترو نسبت به آذر ماه سال ۹۴ افزایش ۸ درصدی داشته است.

——————-
خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در زلزله اخیر ۱۴۰۰ کارگر در مناطق زلزله زده بیکار شدند که برای اکثر آنها بیمه بیکاری برقرار شده است
 طیب فشی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در زمین لرزه اخیر ۹۸ کارگاه تحت پوشش قانون کار در استان از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شد و حدود ۱۴۰۰ کارگر این واحدها بیکار شدند.

فشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این زلزله موردی از فوت کارگران در کارگاه‌های صنعتی نداشتیم.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از پیگیری برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در سرپل ذهاب هم خبر داد که قرار است زمین آن تعیین تکلیف و سپس کار ساخت درمانگاه آغاز شود.

وی با بیان اینکه در نخستین روزهای پس از زلزله ارائه خدمات به کارگران با برپایی چادرها آغاز شد، تاکید کرد: کمک‌هایی که در حوزه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سراسر کشور برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری شد حدود ۱۷۰ میلیارد ریال بود و برخی از استان‌های دیگر نیز خودشان کمک‌ها را به مناطق زلزله زده بردند.

خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: در زلزله اخیر ۱۴۰۰ کارگر در مناطق زلزله زده بیکار شدند که برای اکثر آنها بیمه بیکاری برقرار شده است.
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تعداد افراد متقاضی برای دریافت بیمه بیکاری تا پایان دی ماه را نیز ۱۱۳۱ نفر اعلام کرد و یادآور شد: برای ۹۴۶ نفر نیز تاکنون بیمه بیکاری برقرار شده است.

وی ادامه داد: این آمار فقط مربوط به واحدهایی است که مشمول قانون کار بوده و واحدهای صنفی و… را شامل نمی‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *