تنبیه فوتسالیست‌های خانم ازبرای مطالبه حق و حقوق/ پول هست ولی ازبرای شما نیست!- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فهرست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی فوتسال بانوان درون شرایطی عنوان شد که نام فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی‌زاده درون این لیست قرار ندارد. سه بازیکن شاخص و البته تاثیرگذار درون تیم ملی فوتسال که بنا به دلایل نامشخص ازبرای حضور درون اردوهای تیم ملی فرا خوانده نشده‌اند.

زیور بابایی سرمربی تیم ملی فوتسال دلیل خاصی درمورد چرایی دعوت نشدن این بازیکنان عنوان نکرده هست ولی نگاهی به اتفاقات چندماه گذشته و مسائلی که پس از آخر جام ملت‌های آسیا و قهرمانی تیم بانوان رخ داد احتمال‌هایی را درون ذهن پررنگ می‌کند.

به ۱۱ ماه گذشته باز می‌گردیم. اردیبهشت سال ۹۷ تیم ملی فوتسال بانوان با شکست تیم مدعی ژاپن بر سکوی نخست آسیا قرار گرفت و جام قهرمانی را بالای سر برد. اتفاقی شیرین و دلچسب که کارنامه فدراسیون فوتبال را وزین کرد. درون مقابل فدراسیون فوتبال وعده پاداش ۲۲ میلیون تومانی داد. پاداشی که تنها قولش را دادند ولی خبری از اجرا شدنش نبود. مسئولان فدراسیون نیز هربار با تمدید این وعده وقت را پشت سر گذاشتند و انتظار داشتند بانوان با مزه مزه کردن این وعده‌ها دهانشان را شیرین کنند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نیز اواخر اسفند ماه  با تاکید بر این موضوع که پاداش قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان را پیگیری خواهد کرد نشان داد که حواسش به قولی که داده بود، هست ولی پیگیری وی ختم به نتیجه نشد.

این وعده‌های تکراری سبب شد صدای اعتراض ملی پوشان فوتسال شنیده شود. اعتراضی که درون قالب مصاحبه مطرح شد ولی خبری از واریز پاداش‌ها به حساب بازیکنان نبود. این درون حالی هست که درون همین وقت تیم ملی فوتبال مردان پاداش‌های نجومی خود را به صورت مرتب و بدون تاخیر دریافت می‌کردند. درون واقع پول بود ولی ازبرای بانوان نبود.

تبعیض‌ها و نادیده گرفتن‌ها بر اعتراض‌ها افزود تا اینکه کادرفنی درون اواخر سال ۹۷ اردوی تیم ملی را ازبرای برگزاری ملاقات دوستانه با تیم ملی روسیه برپا کرد. اردویی که تعدادی از بازیکنان با عنوان کادرفنی غایب بودند. نسترن مقیمی یکی از خط خوردگان اردوی تیم ملی مدعی هست که  درون وقت گیم دوستانه ایران – روسیه مصدوم بوده و با عنوان به کادرفنی درون اردو حاضر نشده هست. توسلی نیز تاکید دارد که کادرفنی را از عدم حضورش درون اردوها باخبر کرده هست.

اردویی که حاشیه دیگری نیز داشت و آن اعتراض شهناز یاری سرمربی تیم نامی نو اصفهان به نادیده گرفتن بانوان مربی درون فوتسال بانوان بود. اعتراضی که با غیبت بازیکنان همراه بود و درون آخر این شایعه مطرح شد که یاری از شاگردانش خواسته درون اردوها حضور نداشته باشند؛ شایعه‌ای که از سوی بازیکنان و یاری تکذیب شد.

الان اردویی دیگر برپا شده و کادر فنی روی اسم سه بازیکن خط قرمز کشیده هست. سه بازیکنی که دلیل حذفشان را نمی‌دانند. فرزانه توسلی درون این باره گفته هست: «نمی‌دانم به چه دلیل درون لیست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی فوتسال قرار ندارم این موضوع را پیگیری می‌کنم تا حداقل به یک جواب قانع کننده برسم.»

نسترن مقیمی نیز جواب دقیقی درمورد عدم دعوتش به اردوی تیم ملی نداده هست: «کسی درمورد دعوت نشدنم به اردوی تیم ملی جواب منطقی نمی دهد.» آرزو صدقیانی‌زاده دیگر ملی‌پوش کنار گذاشته شده از اردوی تیم ملی نیز پاسخی ازبرای دعوت نشدنش به اردوی تیم ملی ندارد.

سوال بی‌جواب بازیکنان ملی پوش تیم فوتسال بانوان درون شرایطی مطرح هست که به نظر می‌رسد مطالبه حق و حقوقشان منجر به کنار گذاشته شدنشان شده هست. این درون حالی که درون عرف  و شرع  تاکید شده که “حق گرفتنی هست”. حقی که بازیکنان درون پی گرفتنش بودند ولی جوابشان دور ماندن از تیم ملی بود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *