برگزاری نشست سرپرستان کاروان‌های اعزامی به گیم‌های جهانی ساحلی و لزوم معرفی سرپرست ازبرای ایران- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نشست سرپرستان کاروان‌های اعزامی به گیم‌های جهانی ساحلی تیر ماه درون قطر برگزار می‌شود.

با توجه به تغییر میزبانی این مسابقات و لغو میزبانی آمریکا و همچنین پرداخت خرج‌های کاروان‌های اعزامی توسط کشور میزان و از طرفی علاقه مندی انوک بر حضور کشورها درون نخستین دوره این مسابقات، شنیده‌ها حاکی از تصمیم جدی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بر اعزام کاروان ایران به این مسابقات هست.

درون حالی قرار هست نشست سرپرستان درون قطر برگزار شود که هم اکنون تکلیف نهایی کاروان ایران و سرپرست آن معلوم نشده هست. بعلاوه درون بحث کسب سهمیه نیز فرصت‌های زیادی ازبرای ایران از جمله رشته کشتی که شانس اول مدال آوری ایران هست، از دست رفته هست.

باید دید طی نشست‌های پیش روی هیئت اجرایی، موضوع اعزام کاروان به گیم‌های ساحلی با فوریت درون دستور کار قرار می‌گیرد یا خیر؟ و آیا سرپرست کاروان ایران معلوم می شود؟

البته با اهمیت تر از بحث سرپرست موضوع کسب سهمیه‌ها هست به چه دلیل که فعلا ایران به صورت رسمی سهمیه‌ای دریافت نکرده هست.

با تصمیمی که پیش از این گرفته شد ایران درون پنج رشته والیبال، فوتبال ساحلی، کشتی، کاراته و بسکتبال ۳ درون ۳ درون پی سهمیه بود که درون کشتی فرصت کسب سهمیه را از دست داد و شنیده شده که قرار هست ایران از سهمیه وایلد کارت استفاده کردن کند. درون فوتبال ساحلی نیز باید منتظر بماند تا معلوم شود سه سهمیه آسیا به ۳ تیم اول رنکینگ تعلق می‌گیرد یا سه تیم اول مسابقات قهر مانی آسیا؛ ایران تنها درون صورتی به سهمیه فوتبال ساحلی دست خواهد یافت که معیار انتخاب رنکینگ قاره باشد.

درون کاراته و درون قسمت بانوان و ازبرای کاتا انفرادی ایران صاحب سهمیه شده ولی هم اکنون تأیید رسمی نشده هست.

بسکتبال ایران هم سهمیه شرکت درون این گیم‌ها را کسب کرده ولی درون قسمت بانوان؛ با توجه به تصویب اعزام تیم مردان به این گیم‌ها، مسئولان کمیته ملی المپیک متقاضی اعطای این سهمیه به مردان شدند.

درون والیبال هم مسابقات قاره‌ای و ثبت نام درون سایت فدراسیون جهانی که باید تا پیش از ۳۰ جون ۲۰۱۹ (۹ تیرماه) انجام شود ترکیب هشت تیم شرکت کننده هم را معلوم می‌کند. بنابراین وضعیت کسب سهمیه گیم‌های ساحلی جهان ازبرای والیبال هم نامشخص هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *