باقری: برانکو بیشترین نقش را درون نتایج پرسپولیس داشته/ باشگاه درون مورد پرداختی‌ها خیلی عقب هست- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، خیلی‌ها دلیل کم‌حاشیه بودن پرسپولیس را حضور مربی‌ای چون کریم باقری درون کادرفنی این تیم می‌دانند. فردی که برانکو و بازیکنان پرسپولیس احترام زیادی ازبرای وی قائلند و حضورش را درون تیم بسیار موثر می‌دانند. باقری که خیلی اهل زیاد مصاحبه کردن نیست درون گفت‌‌وگو با تسنیم راجع به خیلی از مسائل پیرامون تیمش پاسخگو شد.

تسنیم: درون شرایطی که می‌توانستید سایپا را با گل‌های بیشتری شکست دهید، پس از زدن گل سوم تا حدی بازیکنان چندان گیم را جدی نگرفتند…
سایپا تیم جوان و دشوار‌کوشی هست و ما از قبل می‌دانستیم گیم آسانی پیش‌روی‌مان نیست. خوشبختانه شرایط تیم ما خیلی خوب هست و درون این گیم هم بازیکنان تلاش زیادی کردند و درون آخر هم نتیجه‌اش را گرفتند. سایپا گیم را بهتر از ما شروع کرد ولی پس از زدن گل تساوی به طور کامل بر توپ و میدان تسلط پیدا کردیم.

تسنیم: به نظر می‌آید همه چیز ازبرای تکرار قهرمانی مهیاست.
مجموعه تیم تلاش می‌کند که موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم اگرچه کار بسیار دشوار هست. هر گیم که جلوتر می‌رویم حریفان دشوار‌تر می‌شود، چه درون گیم‌های داخلی و چه خارجی. هدف پرسپولیس قهرمانی هست و ازبرای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

تسنیم: نظر خیلی از کارشناسان این هست که رسیدن به فینال لیگ قهرمانان به اندازه ۵۰ سال ازبرای بازیکنان این تیم تجربه درون پی داشت و آنها را به خودباوری و اعتماد به نفس بالایی رساند. موافقید؟
قطعا. زمانی شما درون رقابت‌های میان‌المللی حضور پیدا می‌کنید تجارب زیادی کسب می‌کنید، مخصوصا درصورتیکه بتوانید تا فینال پیش بروید. اتفاقی که درون دو فصل گذشته لیگ قهرمانان ازبرای پرسپولیس رخ داد تجارب خوب و گرانبهایی ازبرای بازیکنان و حتی ما مربیان درون پی داشت. این موضوع هم درون شرایط خوب فعلی ما قطعا بی‌تاثیر نبوده هست.

* تسنیم: پس از گیم پرسپولیس والاهلی، فوساتی سرمربی حریف عربستانی تیم‌تان اعتقاد داشت بازیکنان پرسپولیس درون سطح بالایی فوتبال گیم می‌کردند و به نوعی سطح فنی‌شان بالاتر از بازیکنان آنها بوده هست. این موضوع نشان می‌دهد بالا رفتن سطح کیفی بازیکنان تیم شما مشهود هست.
موافق این نظر هستم و اعتقاد دارم قسمت عمده‌ای از این پیشرفت بازیکنان به خاطر تلاش و پشتکار خودشان بوده هست. آنها به خوبی فهمیده‌اند که درصورتیکه حرفه‌ای فکر نکنند و تلاش نکنند به جایی نخواهند رسید. کمبود‌هایی درون تیم ما وجود دارد ولی با این حال بازیکنان تلاش و کیفیت خود را همچنان حفظ کرده و نتیجه‌اش این هست که الان درون صدر جدولیم.

تسنیم: نقش برانکو و باقری درون موفقیت‌های چند سال گذشته پرسپولیس چقدر بوده هست؟
درون مورد خودم ترجیح می‌دهم اظهار نظری نکنم ولی طبیعی هست که بیشترین تاثیر و نقش را درون پیشرفت و نتایج تیم، سرمربی دارد. برانکو درون چند سال گذشته نتایج عالی با پرسپولیس گرفته و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. کافی هست شما نتایج تیم را ببینید که خود به خوبی گویای همه چیز هست.

تسنیم: با توجه به اینکه به آخر فصل نزدیک می‌شویم شایعه قطع همکاری برانکو با پرسپولیس مطرح شده و نگرانی‌هایی را هم ازبرای هواداران این تیم درون پی داشته هست، به هواداران حق می‌دهید نگران پرسپولیس بدون برانکو باشند؟
درون مورد آینده نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد. با اهمیت این هست تا زمانی که برانکو درون تیم هست از وجود ایشان بهترین استفاده کردن را ببریم. ضمن اینکه برانکو یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد، البته به گفته خود برانکو درون کار مربیگری ممکن هست هر لحظه اتفاقی رخ دهد و هرگز نمی‌شود آینده را پیش‌بینی کرد.

* جعفر کاشانی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد موفقیت‌های گذشته این باشگاه تنها به خاطر حضور برانکو نبوده بلکه همه مجموعه این باشگاه درون این موفقیت‌ها نقش داشتند ولی از این اظهارنظر وی برداشت‌های زیادی شد تا حدی که بعضی از بازیکنان اسمی تیم‌تان هم از این صحبت‌ انتقاد کردند.
آقای کاشانی بچه نیست که من بخواهم به وی بگویم به چه شکل حرف بزند بلکه جای پدر من هست. وی سال‌هاست درون باشگاه پرسپولیس مسئولیت‌های مهمی دارد و آزاد هست به هر شکلی اظهار نظر کند. با شناختی که من از آقای کاشانی دارم می‌دانم وی علاقه زیادی به تیم دارد و هرگز درون پی ایجاد حاشیه ازبرای پرسپولیس نبوده هست. هر چند من حرف‌های وی را نخواندم و تنها از اطراف شنیدم. هم اکنون لازم هست همه عوامل باشگاه روی شرایط حساس تیم تمرکز کنند و اجازه ندهند حواشی پیرامون پرسپولیس بوجود بیاید. ممکن هست بعضی حرف‌ها ناخواسته حواشی ازبرای تیم ایجاد کند.

تسنیم: اخیراً امید عالیشاه مصاحبه‌ای انجام داد که هم ازبرای خوش حواشی زیادی درون پی داشت و هم ازبرای پرسپولیس، به وی تذکری ندادید؟
هر بازیکنی وظیفه‌اش این هست که تمرینش را انجام دهد و برود. اینکه چه نفراتی درون ترکیب اصلی قرار می‌گیرند را کادرفنی تصمیم می‌گیرد. این موضوع خیلی با اهمیت هست که بازیکنان، چه عالیشاه چه هر بازیکن دیگری بدانند درون فوتبال حرفه‌ای بازیکن باید سرش به کار خودش بوده و به هر تصمیم سرمربی احترام بگذارد. این را به خودمان بقبولانیم که وظیفه‌مان تنها خوب تمرین کردن و تبعیت از کادرفنی هست. با توجه به فشردگی گیم‌ها قطعا فرصت گیم به همه می‌رسد ولی یکسری‌ها بیشتر و بعضی هم کمتر. درصورتیکه بازیکنی نظرش این هست که کم گیم می‌کند تنها باید تلاشش را بیشتر کند.

تسنیم: درمورد انتخاب سرمربی ازبرای تیم ملی چه نظری دارید؟ سرمربی آینده ایران داخلی باشد بهتر هست یا خارجی؟
نظری درون این مورد ندارم. رئیس فدراسیون درون این رابطه تصمیم‌ گیرنده هست.

تسنیم: از نظر شما برانکو گزینه ایده‌آلی ازبرای تیم ملی هست؟
برانکو سرمربی پرسپولیس  هست و یک فصل دیگر هم با باشگاه قرارداد دارد. شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند وی سرمربی تیم ملی شود ولی ایشان تمرکزش روی پرسپولیس و کار خودش هست. باید دید درون آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

 

تسنیم: سوال آخر درون مورد مسائل مالی باشگاه هست، جدا از اینکه مطالبات برانکو چند ماهی عقب افتاده بازیکنان هم از شرایط مالی خود راضی نیستند.  شما چطور از شرایط مالی‌تان درون پرسپولیس رضایت دارید؟
متاسفانه باشگاه درون زمینه مالی خیلی عقب هست. شخصا می‌دانم که باشگاه مشکلات مالی زیادی دارد ولی با این حال امیدوارم و این درخواست را از باشگاه دارم که درون این موضوع ورود و جدی‌تر عمل کند. هم بازیکنان و هم اعضای کادرفنی از باشگاه طلب دارند که باید به نوبه خودش پرداخت شود. خودتان می‌بینید که تیم با وجود این مشکلات مسیر خودش را خیلی خوب پیش‌ می‌رود و از این سمت هم باشگاه باید به تعهداتش درون قبال اعضای تیم عمل کند.

گفت‌وگو از حمیدرضا اسکندری

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *