اصفهان| علیرضا منصوریان: الکویت چیزی کمتر از تیم‌های قطری و اماراتی ندارد/ از لحاظ تاکتیکی و روحی به شرایط آرمانی رسیده‌ایم- اخبار استانها – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم از اصفهان، علیرضا منصوریان درون نشست خبری پیش از ملاقات تیم فوتبال ذوب‌آهن ایران مقابل الکویت کویت درون دور دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: امیدوارم تا زمانی که نماینده کویت درون شهر زیبا و تاریخی اصفهان هستند، آخر لذت را ببرند و میزبان خوبی باشیم. بچه‌ها به لحاظ روحی و روانی به نقطه مطلوب‌مان رسیده‌اند. از لحاظ تاکتیکی حریف‌مان را کاملاً می‌شناسیم.

وی درون ادامه افزود: ما گیم‌های الکویت را به خوبی آنالیز کردیم و می‌دانیم گیم بسیار سختی پیش رو داریم. ما ۱۰ مسابقه گذشته الکویت را دیده‌ایم و می‌دانیم این تیم درون صدر جدول لیگ کویت قرار دارد و حدود یک سال هست که شکست نخورده هست. ما هم نماینده ایران هستیم. از هواداران فوتبال، مردم اصفهان و هر کسی که درون چهار گوشه این کشور تعصب خاصی به پرچم کشورمان دارند، می‌خواهم از ما حمایت کنند. فردا پرچم کشورمان روی سینه ما نقش می‌بندد. هواداران فوتبال اصفهان نشان داده‌اند درون روزهای دشوار، یاور تیم‌شان درون لیگ قهرمانان آسیا بوده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با بیان اینکه تیمش به گیم فردا با دو گیم نگاه می‌کند، تصریح کرد: این مسابقه، گیم اول ما درون پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا و درون اصفهان هست. ما باید از این امتیاز استفاده کردن کنیم و به دور پس مسیر یابیم. کار خیلی سختی پیش رو داریم. دیگر اینکه ما نگاه ویژه‌ای به لیگ قهرمانان آسیا داریم و این مسابقات ازبرای ما درون یک ضلع و رقابت‌های لیگ برتر درون ضلع دیگر قرار دارد.

منصوریان با بیان اینکه یکی از بهترین تیم‌های آنالیز را درون اختیار دارد، خاطرنشان کرد: پیش از گیم با نساجی، تیم آنالیز ما به دو قسمت تقسیم شدند. یک گروه به آنالیز تیم الوحدات و گروه دیگر به آنالیز تیم الکویت پرداختند. چون نمی‌دانستیم چه تیمی برنده مسابقه دو تیم می شود. تیمی که شکست ۲ بر صفر را با برتری ۳ بر ۲ عوض می‌کند، قطعاً تیم قابل احترامی هست. اینکه زیر پرچم ایران لبخند را به لب هواداران فوتبال ایران بیاوریم، زحمت زیادی می‌خواهد.

وی با اشاره به دو اتفاق ناخواسته فوتبالی که ازبرای ذوب‌آهن رخ داد، گفت: ابتدای فصل رحیم زهیوی را از دست دادیم و مجبور شدیم بازیکن جدیدی بخریم که همه قسمت‌ها را پوشش دهد. از خلعتبری تشکر می‌کنم که تیم صدر جدولی را رها کرد و با عشق به ذوب‌آهن آمد. ما بازیکنی درون این اندازه به تیم آوردیم که جریان تیم را تغییر دهد. نقش جایگزین خلعتبری نقشی بسیار دشوار و با اهمیت خواهد بود.

سرمربی تیم ذوب‌آهن با ابراز امیدواری ازبرای اینکه تیمش بتواند جای خلعتبری را پُر کند، تصریح کرد: این مسابقه، آزمایش بزرگی ازبرای بازیکنان‌مان خواهد بود تا از فضایی که درون غیاب خلعتبری به وجود می‌آید، استفاده کردن کنند. ما از لحاظ تاکتیکی، روحی و روانی، به شرایط آرمانی رسیده‌ایم.

منصوریان با اشاره به مهمان‌نوازی مردم ایران گفت: یک ویژگی مشترک میان مردم کشورمان، مهمان‌نوازی هست. اصفهان هم پایگاه گردشگری ایران هست و مردم این استان به مهمان‌نوازی عادت دارند. همه چیز درون باشگاه ذوب‌آهن هم روی اصول هست. این باشگاه از نگاه یک سایت به عنوان یکی از بهترین باشگاه‌های کشور انتخاب شد. زمانی که درون تهران بودم، شرایط ساختاری و مدیریتی ذوب‌آهن را می‌دیدم و تیم‌های اصفهانی از نظر حوزه مدیریت و لجستیکی، فوق‌العاده قوی هستند.

« تیم الکویت هم درون بهترین وقت و روزهای خیلی قشنگ اصفهان می‌آید.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: نمی‌دانم آنها می‌دانستند که زاینده رود تاکنون آب نداشته یا خیر، ولی به رودخانه پُرآب و هوای خیلی خوب رسیدند. این هم مزید بر دلیل شد تا میزبان خوبی باشیم. فارغ از همه مسائل، فوتبال سبب دوستی می‌شود و باید گیم جوانمردانه را درون دستور کار داشته باشیم. همیشه باید زیر پرچمی باشیم که قبل از شروع گیم وارد زمین می‌شود (پرچم گیم جوانمردانه).

سرمربی ذوب‌آهن درون جواب به خبرنگاری که درمورد گیم بعدی ذوب‌آهن درون پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا سوال پرسید، خاطرنشان کرد: الکویت چیزی کمتر از تیم‌های قطری و اماراتی ندارد. از اطمینان شما بابت پیروزی مقابل الکویت تشکر می‌کنم. امیدوارم این اطمینان سبب اعمال فشار به تیم ما نشود. همانند اتفاقی که درون جام ملت‌های آسیا رخ داد و به بازیکنان تیم ملی گفتیم درصورتیکه قهرمان نشوید، شما را لای منگنه می‌گذاریم. همین سبب شد گیم با ژاپن را از دست بدهیم و شکست خوردیم. ما با تمام احترام به رقبا نگاه می‌کنیم و درون صورت پیروزی درون ملاقات فردا، باید به گیم مقابل الغرافه فکر کنیم. تیم ما دو ۹۰ دقیقه پیش رو دارد و درصورتیکه با عنایت خدا و اراده اعضای تیم بتوانیم الکویت را شکست دهیم، پس از آن درمورد الغرافه صحبت می‌کنیم.

منصوریان با ابراز رضایت از فضای رسانه‌ای اصفهان خاطرنشان کرد: امیدوارم با توجه به مجانی بودن تماشای گیم فردا، هواداران خوب‌مان وقت بگذارند و از تیم شهرشان و نماینده کشورشان حمایت کنند. مردم ما نسبت به پرچم کشورشان حساس هستند. تا امروز خوش‌شانس نبودیم که ورزشگاه‌مان را پرجمعیت ببینیم. متأسفانه هواداران تیم‌های رقیب تاکنون تماشاگران بیشتری درون فولادشهر نسبت به ما داشته‌اند و ما معمولاً درون این گیم‌ها مهمان بوده‌ایم. امیدوارم هواداران اصفهانی بیایند و از ذوب‌آهن حمایت کنند. ما روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم. از مدیرعامل باشگاه و کارخانه و نیز اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب‌آهن تشکر می‌کنم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *